а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

врача

врачаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Врши култни обреди, прави магии.
Англиски: conjure
Изведенки
врачање ср.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи