а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вонсериски

вонсерискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 32421
Што е натпросечен, што се изделува од другите.
Примери:
Вонсериска личност.
Вонсериски раскажувач.
Вонсериски уметници.