а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вонсезонски

вонсезонскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на период вон главната сезона.
Англиски: out of season Албански: jashtsezonal
Употреба: Економија
Примери:
Вонсезонски попуст.