а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вонпарничен

вонпарничниот
Вид збор: Придавка
Што е вон парница (судски одлуки за лични, семејни, имотни и други правни работи).
Англиски: non-contentious
Употреба: Правда
Примери:
вонпарнично право