а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вонканцелариски

вонканцеларискиот
Вид збор: Придавка
Што не произлегува, не се однесува на работењето во канцеларија.
Примери:
Вонканцелариска работа.
Вонканцелариско време.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи