а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

воедно

Вид збор: Прилог
Ранг: 4005
наедно
Англиски: simultaneously
Примери:
Сега срецелото се затвора и од горни крај но воедно се затвора и досегашниот пат за на гробишта.
Секој однос кон уметноста воедно е и однос кон смртта.