а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

водорамен

водорамниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 31613
Што е во хоризонтална положба.
Англиски: horizontal
Употреба: Нестандарден збор
Изведенки
водорамно прил.
хоризонтално
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК