а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

водопија

мн. водопии
Вид збор: Именка, женски род
Градинарско растение со светло сини цветови што се користи како супститут за кафе.
Латински: cichorea Англиски: chicory
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК