а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

влошка

мн. влошки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 31349
Тоа што се вложува, што се вметнува.
Англиски: pad
Примери:
хигиенски влошки
ортопедски влошки