а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вишнов

Види и: вишна (ж.)
вишновиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 32952
Што се однесува на вишна.
Албански: vishnje
Употреба: Ботаника , Гастрономија
Примери:
вишнова градина, вишново дрво
вишнова боја, вишново слатко