а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

високообразовен

високообразовниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36001
Што се однесува на високото образование.
Англиски: higher education
Употреба: Образование
Примери:
високообразовен процес
високообразовна институција
FlexiMac
 менување на македонски глаголи