а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

високообразован

високообразовани
Вид збор: Придавка
Ранг: 39978
Што има високо образование.
Англиски: highly educated
Употреба: Образование
Примери:
Голем е списокот на невработени високообразовани луѓе.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи