а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

висококвалитетен

висококвалитетниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 35250
Што е со висок, голем квалитет.
Примери:
Виното е со висококвалитетни својства.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК