а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вискозен

вискозниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 51984
Што се однесува на вискоза, што е направен од вискоза.
Англиски: viscous
Примери:
Вискозна маса.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи