а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

виклер

мн. виклери
Вид збор: Именка, машки род
Мала направа на која се витка косата за да биде кадрава.
Англиски: curler Германски: Wickler
FlexiMac
 менување на македонски глаголи