а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

визит-карта

мн. визит-карти
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 15840
Визитна карта, посетница, картичка со основните генералии на носителот, име и презиме, звање / работно место, адреса, телефон и сл.
Англиски: business card Албански: kartvizitë
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК