а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

виеж

мн. виежи
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 15921
Виење, завивање на волк или куче.
Англиски: howl
Примери:
виеж на волчица