а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

видеоснимка

мн. видеоснимки
Вид збор: Именка, женски род
Снимка направена со видео апарат.
Англиски: video recording
Примери:
текстови, информации, видеоснимки, фотографии
FlexiMac
 менување на македонски глаголи