а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вибратор

мн. вибратори
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 23025
Направа, апарат, машина што дава ритмични треперења.
Англиски: vibrator
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК