а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

взаемен

взаемни
Вид збор: Придавка
Ранг: 11747
меѓусебен, реципрочен
Англиски: mutual
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Взаемен договор.
Взаемно дејство помеѓу државата и општеството.