а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вестибил

мн. вестибили
Вид збор: Именка, машки род
Широк трем во јавни згради.
Англиски: vestibule
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
Ветерот ја беше отворил вратата во вестибилот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи