а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

верски

Види и: вера (ж.)
верскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 2722
Што се однесува на вера.
Англиски: religious
Примери:
верски обичаи
верски празници