а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

велосипедизам

велосипедизмот
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 31071
Натпреварување со велосипеди.
Англиски: cycling
Употреба: Спорт
Примери:
Олимписки медал во велосипедизам.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК