а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вдроби

вдробат
Вид збор: Глагол, свршен
здроби
Англиски: crush
Изведенки
вдробува несв.
вдробуваат
FlexiMac
 менување на македонски глаголи