а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ватикански

ватикански
Вид збор: Придавка
Во врска со Ватикан.
Англиски: Vatican Албански: vatikane
Употреба: Географија , Религија
Примери:
Ватикански музеи.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи