а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вандалство

мн. вандалства
Вид збор: Именка, среден род
вандализам
Англиски: vandalism
Примери:
Луѓето ги напуштаа квартовите згрозени од нашето вандалство.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи