а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бубрежник

бубрежникот
Вид збор: Именка, машки род
пафлак
Англиски: spareribs Албански: haje me veshkë
Употреба: Дијалектен збор , Гастрономија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи