а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

брборлив

брборливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 28267
Што многу брбори.
Англиски: chatty
Примери:
Брборлив маж.
Брборлива жена.
Изведенки
брборливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК