а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бракоразводен

бракоразводниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 36431
Што се однесува на развод на брак.
Употреба: Правда
Примери:
бракоразводна парница
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК