а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

боравица

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
мешаница
Англиски: melee
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Во таа боравица не се знаеше кој јаде, кој пие.
Изрази
Џанборавица - голема мешаница.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи