а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бонсек

мн. бонсеци
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 46453
Пила за сечење метал, железни предмети.
Англиски: hacksaw
FlexiMac
 менување на македонски глаголи