а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бонсаи

Вид збор: Именка, среден род
јапонско минијатурно дрво
Англиски: bonsai
Употреба: Ботаника
Примери:
Чинарот го претвориле во бонсаи-дрво со плиток корен.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи