а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бонбона

мн. бонбони
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 23630
Сладок производ од шеќер или од чоколада.
Англиски: candy Француски: bonbon Албански: bonbon, sheqerkë
Употреба: Гастрономија
Примери:
Фабрика за чоколади и бонбони.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК