а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бла

Вид збор: Извик
Ранг: 23208
За подражавање на човек што многу зборува или зборува што било.
Примери:
Жените на улица, цел ден бла, бла.
Тој читаше, а потоа продолжи бла, бла.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи