а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

благогласен

благогласниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 27897
Што е со благ глас, милозвучен.
Англиски: harmonious
Употреба: Музика и танц
Примери:
Благогласна песна.
Благогласен човек.
Изведенки
1. благогласно прил.
Пример: Благ огласно пее.
2. благогласност ж.