а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

благовремен

благовремениот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45279
навремен
Англиски: timely
Изведенки
1. благовремено прил.
Пример: Тој благовремено го извести.
2. благовременост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи