а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бишка

Види и: свиња (ж.)
мн. бишки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 16062
свиња
Англиски: pig
Употреба: Дијалектен збор , Земјоделство
FlexiMac
 менување на македонски глаголи