а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

биометриски

биометрискиот
Вид збор: Придавка
Што е во врска со биометрија.
Англиски: biometric
Употреба: Информатика
Примери:
биометриски податоци
биометриски пасош
Изведенки
биометрички прид.
биометричкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи