а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

билингвален

билингвална
Вид збор: Придавка
Што е даден на два јазика.
Англиски: bilingual
Примери:
Билингвален речник.
Билингвално изразување.
Изведенки
билингвалност ж.