а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

билансен

билансниот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на биланс.
Албански: i bilancit
Употреба: Економија
Примери:
Билансен ефект.
Билансно салдо.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи