а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бикини

Вид збор: Именка, множина
Дводелен женски костим за капење со минимални димензии.
Англиски: bikini
Примери:
Атрактивна девојка во бикини.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи