а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бигороса

бигоросаат; бигоросал; бигоросан
Вид збор: Глагол, свршен
Ранг: 37009
Фати бигор.
Англиски: calcify
Примери:
Лонецот бигороса од водата.
Изведенки
1. бигоросува несв.
бигоросуваат
2. бигоросување ср.
глаг. им.