а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бигорлив

бигорливиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 41198
Што содржи бигор.
Англиски: calciferous
Употреба: Хемија
Примери:
Бигорлива вода.
Бигорлив предел.
Изведенки
бигорливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК