а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бигорен

бигорниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 18541
1. Што е од бигор.
Англиски: limy
Примери:
Бигорен камен.
Бигорна земја.
2. голем, тежок
Англиски: heavy
Употреба: Преносно значење
Примери:
Бигорна мака.