а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

библиотечен

библиотечниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 47589
Што се однесува на библиотека, што припаѓа на библиотека.
Примери:
библиотечен фонд
библиотечен каталог
библиотечна ознака
библиотечна секција
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК