а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бејзбол

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Спортска игра со дрвени палки мала топка, меѓу два тима со по девет играчи.
Англиски: baseball
Употреба: Спорт
Изведенки
безбол м.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи