а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

беспримерен

беспримерни
Вид збор: Придавка
Ранг: 21181
Што нема рамен на себе.
Англиски: unprecedented
Примери:
беспримерен хероизам
беспримерна заштита
беспримерно дело
Изведенки
беспримерност ж.