а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

беспримерен

беспримерни
Вид збор: Придавка
Ранг: 22437
Што нема рамен на себе.
Англиски: unprecedented
Примери:
Беспримерен хероизам.
Беспримерна заштита.
Беспримерно дело.
Изведенки
беспримерност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК