а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

беспрегледен

беспрегледниот
Вид збор: Придавка
Што не може да се догледа.
Англиски: endless
Примери:
беспрегледно пространство
Изведенки
беспрегледност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК