а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

беспилотен

беспилотни
Вид збор: Придавка
Што е без пилот.
Англиски: pilotless
Употреба: Технологија
Примери:
беспилотно летало
Во напад со беспилотен авион загинаа неколку луѓе.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи