а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

безрезервно

Вид збор: Прилог
Без секаква резервираност.
Англиски: entirely
Примери:
Безрезервно го прифати проектот.
Безрезервно се приклучи кон револуционерното движење.
Изведенки
безрезервност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи